IDS 2021 Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

9-13 Mart 2021 tarihleri arasında Köln/Almanya’da düzenlenecek olan IDS fuarı milli katılım organizasyonunun, T.C. Ticaret Bakanlığından onay alınması ve yeterli başvuru
olması durumunda 2. kez İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde, DİŞSİAD-Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği iş birliği ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Dental sektörüne yönelik olarak iki yılda bir düzenlenen ve dünyanın en önemli fuarlarından biri olan “IDS” fuarına 2019 yılında 2328 firma katılmış olup, fuarı yaklaşık 160.000 kişi ziyaret etmiştir. “IDS” fuarına Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (catering, yazıcı, tarayıcı, katılımcı broşürü, katılımcı kiti, internet vb) ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren katılım bedeli 690 €/m2’dir. (nakliye hariç katılım bedeli 620 €/m2’dir)

Yurt dışında düzenlenen fuarlar 2020 yılında, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 117.000 TL’ye kadar, fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda 394.000 TL’ye kadar desteklenmektedir. Bununla birlikte 2019 yılında destek tutarı 1673TL/m2 olup 2021 yılı için m2 destek bedeli ve üst limit tutarı henüz açıklanmamıştır.

Söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonu dâhilinde iştirak etmek isteyen firmalarımızın (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşinen kabul ederek) https://tinyurl.com/ids2021millikatilim bağlantısında yer alan başvuru formunu doldurmaları ve aşağıdaki banka hesabına 1000 € avans bedelinin yatırıldığına dair ödeme dekontunu ve ekte yer alan kişisel veri paylaşımı onay formunu imzalayarak en geç 1 Ekim 2020 mesai bitimine kadar canan.ersoy@ikmib.org.tr adresine göndermeleri önemle rica olunur.

Ek: Kişisel Veri Paylaşımı Onay Formu (1 Sayfa)

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı : İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.
Banka ve Şube Adı : Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi
IBAN (EUR): TR38 0001 5001 5804 8012 4639 69

Katılım Şartları :

  • Fuar başvurusu için, en geç 28 Ağustos 2020 mesai bitimine kadar https://tinyurl.com/ids2021millikatilim linkinde yer alan başvuru formunun doldurularak, talep edilen 1000 € avans tutarının yukarıda yer alan hesaba yatırılması, gerekmektedir. Online başvurular, avans ödemesi gerçekleştirildikten sonra geçerli sayılacaktır. Tüm ödemeler € olarak gerçekleştirilmeli, ödemenin yapıldığına ilişkin dekont canan.ersoy@ikmib.org.tr ’ ye gönderilmelidir.
  • Başvuran firmanın eksik avans ödemesi yapması durumunda, Birliğimizce herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir.
  • Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda katılım avansı iade edilmeyecektir.
  • Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından organizatör firmanın banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.
  • Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir.
  • Birliğimiz, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödedikleri bedeller iade edilir.
  • T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar’ında belirtilen şartları yerine getiren üyelerimiz destekten faydalanabilirler.
PAYLAŞ