3. Kozmetik UR-GE Projesi Başvuruları Devam Ediyor

Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere 2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesine (URGE) ilişkin tebliğ çerçevesinde, İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliğince üyemiz kozmetik sektörü ihracatçısı firmaların yeni pazarlara girişini kolaylaştırmak ve ihracatlarını geliştirmek amacıyla, her biri 3 yıl süren iki Kozmetik URGE projesi tamamlanmıştır. Yine aynı amaçlarla üçüncü bir Kozmetik URGE Projesi başlatılması planlanmaktadır. “Turkish Cosmetics Cluster” adını verdiğimiz bu proje kapsamında, birliktelikleri yurt dışı pazarlamada sinerji yaratacak sınırlı sayıda firmanın ortak hedef ve ortak pazarlama faaliyetleri etrafında bir araya gelmeleri amaçlanmaktadır.

Projede yer alacak firmalar için öncelikli olarak ihtiyaç analizi, sonrasında ise kümenin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim programları gerçekleştirilecektir. Söz konusu süreç sonrasında firmaların, ticaret heyeti, alım heyeti ve pazar araştırması gibi yurt dışı pazarlama faaliyetlerine katılımları, ortak danışmanlık hizmetleri almaları mümkün olacak ve proje kapsamında gerçekleştirilecek söz konusu faaliyetlerde %75 oranında devlet desteğinden yararlanılabilecektir.

Firmalarımızın yeni pazarlara girişini kolaylaştıracağını düşündüğümüz bahse konu projeye katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki talep yazısını elektronik ortamda doldurup, çıktısını ıslak imzalı-kaşeli şekilde, kargo yoluyla veya elden aşağıdaki adrese en geç 17 Ağustos 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırmaları, katılımcı şirket bilgi formunu e- posta yoluyla göndermeleri ve ihtiyaç analizi, eğitim katkı bedeli olan 500 TL’nin aşağıdaki hesaba yatırılması rica olunur.

Not: Projeye dahil olmak isteyen firmaların İKMİB’e üye olması şartı aranacaktır.

Ödemenin yapılacağı banka hesap numarası:

Alıcı  :            İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

Banka-Şube: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN No :      TR 47 0001 5001 5800 7266 144257 ("3. Kozmetik UR-GE Projesi Katılım/Kayıt/Üyelik" vs açıklama yazınız)

Evrak Teslimi İçin İlgili Kişi: Dilara YÜCESAN (Kimyevi Maddeler Sektör Şubesi)

Telefon ve E-Posta: 0212 454 01 33 / dilara.yucesan@immib.org.tr

Ek:

  1. Katılımcı Şirket Talep Yazısı (1 Sayfa)
  2. Katılımcı Şirket Bilgi Formu (1 Sayfa)
PAYLAŞ