Medica 2018 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

12-15 Kasım 2018 tarihleri arasında Düsseldorf/Almanya’da düzenlenecek olan “Medica” fuarı milli katılım organizasyonu bu  yıl 10. Kez Birliğimizce gerçekleştirilecektir.

Medikal cihazlar, ürünler, sarf malzemeleri, hastane mobilyaları, cerrahi ekipmanlar, ortopedik ürünler, ilaç ve yazılım ürünlerinin de sergilenebileceği ve senede bir kez düzenlenen “Medica” fuarına 2017 yılında 5931 Firma katılmıştır. Fuarı sağlık ve medikal sektörü ile ilgilenen yaklaşık 113.582 kişi ziyaret etmiştir. Sağlık sektöründe dünyada düzenlenen en büyük etkinlik konumunda olan Medica Fuarına, 2017 yılında milli katılım organizasyonumuz altında 38 firma katılım gösterirken, 100 firma ise bireysel olarak iştirak etmiştir.

“Medica” fuarına Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (catering, internet bağlantısı, faks, katılımcı broşürü v.b.) ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren katılım bedeli 780 €/m2’dir. (nakliye hariç katılım bedeli 750 € /m2’dir) Ekonomi Bakanlığınca açıklanan destek tutarı 1313 TL/m2’dir.

Söz konusu fuar, T.C. Ekonomi Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 85.000 TL’ye kadar desteklenebilecektir. (Fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda destek limiti 284.000 TL olmaktadır).

Söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonunda iştirak etmek isteyen firmalarımızın  (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşin kabul ederek) https://tinyurl.com/medica2018 linkinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve aşağıdaki banka hesabına 1000 € karşılığı avans bedelini T.C. Merkez Bankasının günlük efektif satış kurunu baz alarak Türk Lirası cinsinden yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 19 Ekim 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar Birliğimiz Kimyevi Maddeler Şubesine (Fax: 0212 454 00 46; E-posta: canan.ersoy@immib.org.tr ) göndermeleri önemle rica olunur.

 

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.

Banka ve Şube Adı:  Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (EURO) : TR38 0001 5001 5804 8012 4639 69

IBAN (TL):  TR47 0001 5001 5800 7266 1442 57           (T.C. Merkez Bankasının günlük efektif satış kuru üzerinden karşılığı)

 

 

Katılım Şartları :

  • Fuar başvurusu için, en geç 1 Ağustos 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar https://tinyurl.com/medica2018  linkinde yer alan başvuru formunun doldurulup talep edilen 1000 € avans tutarının yukarıda yer alan uygun hesaba yatırılması gerekmektedir. Online başvurular, avans ödemesi gerçekleştirildikten sonra geçerli sayılacaktır.
  • Avans ödemesinin yapıldığına dair dekontun Birliğimiz Kimyevi Maddeler Şubesine (Fax: 0212 454 00 46 veya E-posta: canan.ersoy@immib.org.tr ) gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır.
  • Başvuran firmanın eksik veya döviz cinsinden avans ödemesi yapması durumunda, Birliğimizce herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir. Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda katılım avansı iade edilmeyecektir.
  • Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından organizatör firmanın banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.
  • Hol ve stand büyüklüklerine göre yer tahsisleri; başvuruda bulunan firmaların başvuru sırası, avans tutarlarını yatırmış olmaları, Birliğimize üyelik durumları, üyelik borç durumları, önceki senelerde bu fuara Birliğimiz ile katılma sıklığı kriterleri göz önünde bulundurularak Birliğimizce yapılacak olup takdir hakkı Birliğimize aittir. Yer tahsislerinin Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
  • Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. Hollere göre yer tahsisleri yukarıda belirtilen şartlar göz önünde bulundurularak Birliğimizce yapılacaktır.
  • Birliğimiz, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödedikleri bedeller iade edilir.
  • T.C. Ekonomi Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararı’nda belirtilen şartları yerine getiren üyelerimiz destekten faydalanabilirler.
  • https://tinyurl.com/medica2018  linkinde yer alan başvuru formunun ilgili üye tarafından doldurulması ve başvuru avansının ödenmesi ile işbu fuar duyurusundaki şartların Birlik Üyesi Firma tarafından peşin olarak, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur.
PAYLAŞ