AEEDC 2020 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

4-6 Şubat 2020 tarihleri arasında Dubai/BAE’de düzenlenecek olan “AEEDC Dubai” fuarı milli katılım organizasyonunun, T.C. Ticaret Bakanlığından onay alınması ve yeterli başvuru olması durumunda ikinci kez İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde, DİŞSİAD-Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği işbirliği ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Dişçilik ekipmanları, diş laboratuvar ürünlerinin sergilendiği ve her yıl düzenlenen “AEEDC Dubai” fuarına 2019 yılında 2732 firma katılmıştır. Ağız ve diş sağlığı cihaz ve ekipmanları konusunda dünyanın 2. , Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya bölgesinin en büyük fuarı olan AEEDC-UAE International Dental Conference & Arab Dental Exhibition’ı yaklaşık 50.000 kişi ziyaret etmiştir.

Bu kapsamda, dental sektörünün desteklenmesi ve söz konusu fuarda ülkemizin en iyi şekilde temsil edilmesi amacıyla Birliğimizce fuar masraflarındaki artışa rağmen katılım bedeli önceki fuar bedeli ile sabit tutulmuş olup,  yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (catering, internet bağlantısı, faks, katılımcı broşürü v.b.) ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren indirimli katılım bedeli 810 $/m2 olarak belirlenmiştir. (nakliye hariç katılım bedeli 775 $/m2’dir)

Yurtdışında düzenlenen fuarlar 2019 yılında, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 107.000 TL’ye kadar, fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda 360.000 TL’ye kadar desteklenmektedir. 2020 yılı için henüz destek üst limiti açıklanmamıştır.

Söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonu dâhilinde iştirak etmek isteyen firmalarımızın (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşinen kabul ederek) https://tinyurl.com/AEEDC2020 bağlantısında yer alan başvuru formunu doldurmaları ve aşağıdaki banka hesabına 1000 USD avans bedelinin yatırıldığına dair ödeme dekontunu ve ekte yer alan kişisel veri paylaşımı onay formunu imzalayarak en geç 20 Eylül 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar canan.ersoy@immib.org.tr adresine göndermeleri önemle rica olunur.

EK : Kişisel Veri Paylaşımı Onay Formu

Banka Hesap Bilgileri:
Alıcı Adı : İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.
Banka ve Şube Adı : Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi
IBAN ($) : TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45

Katılım Şartları :

  •  Fuar başvurusu için, en geç 13 Eylül 2019 Cuma gününe kadar https://tinyurl.com/AEEDC2020 linkinde yer alan başvuru formunun doldurularak, talep edilen 1000 USD avans tutarının yukarıda yer alan hesaba yatırılması, gerekmektedir. Online başvurular, avans ödemesi gerçekleştirildikten sonra geçerli sayılacaktır. Tüm ödemeler USD olarak gerçekleştirilmeli, ödemenin yapıldığına ilişkin dekont canan.ersoy@immib.org.tr’ye gönderilmelidir.
  • Başvuran firmanın eksik avans ödemesi yapması durumunda, Birliğimizce herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir.
  •  Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda katılım avansı iade edilmeyecektir.
  •  Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından organizatör firmanın banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.
  •  Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. Birliğimiz, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödedikleri bedeller iade edilir.
  •  T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar’ında belirtilen şartları yerine getiren üyelerimiz destekten faydalanabilirler.
  •  https://tinyurl.com/AEEDC2020 linkinde yer alan başvuru formunun ilgili üye tarafından doldurulması ve başvuru avansının ödenmesi ile işbu fuar duyurusundaki şartların Birlik Üyesi Firma tarafından peşin olarak, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur.
PAYLAŞ