Hızlı Prototipleme Merkezi

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği'nin, İstanbul Kalkınma Ajansı (iSTKA) tarafından yürütülen "Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı" kapsamında desteklenen "Hızlı Prototipleme Merkezi Kurulumu" adlı projesi 15.08.2013 - 14.05.2014 tarihleri arasında yürütülmüştür.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği ile İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği'nin de ortak olarak bulunduğu 504.057,50 TL bütçeli proje kapsamında,

  • Hızlı prototipleme merkezinin kurulması yoluyla İstanbul’da konumlanmış elektrik-elektronik ürünler sektörü, metalden mamul ürünler sektörü ve plastikten mamul ürünler sektörü üreticilerinin ve ihracatçılarının yenilikçilik kapasitelerinin ve küresel rekabet güçlerinin arttırılmasına katkı sağlanmış,
  • Yüksek katma değer üreten, yaratıcı endüstri hizmetlerine odaklanarak bölge sanayisinin küresel rekabet edebilirliğine katkıda bulunulmuştur.

 

Oluşturulan merkez vasıtasıyla sanayiciler, tasarımcılar, öğrenciler tasarladıkları yenilikçi ürünlerin prototipini oluşturma fırsatı yakalamıştır. Böylelikle ticarileşme potansiyeli yüksek ürünlerin piyasaya girişi sağlanacaktır.

PAYLAŞ