Beautyworld Middle East 2019 Milli Katılım Organizasyonu

İKMİB olarak, kozmetik ve güzellik dünyasını buluşturan Ortadoğu’nun en önemli fuarlarından Beauty World ME’ye bu sene 15’inci kez milli katılım organizasyonu düzenledik. Bu yıl 81’i milli katılım ve 27’si bireysel olmak üzere 109 firmamız Türkiye’yi temsil etti. Firmalarımız toplam 1.761 m2 olan Türkiye Pavilyonu’nda en yeni, en son teknolojiye sahip ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Kozmetik sektörü ihracatımız her yıl artış gösteriyor. 2018 yılı kozmetik sektörü ihracatı yüzde 3 artışla 1 milyar 140 milyon dolar olarak gerçekleşti.

2018 yılında en çok ihracat yaptığımız ülke sıralamasında Irak, İran, İngiltere, Rusya, Almanya, Fransa, Hollanda, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail ilk onda yer aldı. Orta Doğu pazarı kozmetik sektörü ihracatımızda önemli bir fırsat sunuyor. Bu açıdan firmalarımızın fuar etkinliklerini iyi değerlendirmelerini öneriyoruz. Katılımcı firmalarımızın yeni iş birlikleri oluşturmalarını temenni ediyoruz.

Başkanımız Sayın Adil PELİSTER'in stant ziyaretlerine eşlik ederek bizleri onurlandıran Abu Dabi Büyükelçisi Sayın Can DİZDAR, Dubai Başkonsolosu Sayın İlker KILIÇ ve Dubai Ticaret Ateşesi Sayın Hasan ÖNAL’a teşekkürlerimizi sunarız.

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ