IDS 2019 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

12-16 Mart 2019 tarihleri arasında Köln/Almanya’da düzenlenecek olan “IDS 2019” fuarı milli katılım organizasyonu ilk kez İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde, DİŞSİAD-Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

Dişçilik ekipmanları, diş laboratuvar ürünlerinin sergilendiği ve iki senede bir düzenlenen “IDS” fuarına 2017 yılında 2305 firma katılmıştır. Ağız ve diş sağlığı cihaz ve ekipmanları konusunda dünyanın en önemli fuarlarından biri olan IDS-International Dental Show’u yaklaşık 155.000 kişi ziyaret etmiştir.

“IDS” fuarına Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (catering, internet bağlantısı, faks, katılımcı broşürü v.b.) ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren katılım bedeli 585 €/m2’dir. (nakliye hariç katılım bedeli 545 € /m2’dir) Ticaret Bakanlığınca açıklanan destek tutarı 1673 TL/m2’dir.

Söz konusu fuar, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 85.000 TL’ye kadar desteklenebilecektir. 

Söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonunda iştirak etmek isteyen firmalarımızın  (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşin kabul ederek) https://tinyurl.com/ids2019millikatilim  linkinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve aşağıdaki banka hesabına 1000 €  avans bedelinin yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 23  Ocak 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Birliğimiz Kimyevi Maddeler Şubesine (Fax: 0212 454 00 01; E-posta: canan.ersoy@immib.org.tr) göndermeleri önemle rica olunur.

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı:                   İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.

Banka ve Şube Adı:   Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (EURO):           TR38 0001 5001 5804 8012 4639 69

 

Katılım Şartları :

  • Online başvurular, avans ödemesi gerçekleştirildikten sonra geçerli sayılacaktır. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır.
  • Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda katılım avansı iade edilmeyecektir.
  • Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından organizatör firmanın banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.
  • Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. Birliğimiz, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödedikleri bedeller iade edilir.
  • T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar’ında belirtilen şartları yerine getiren üyelerimiz destekten faydalanabilirler.
  • Duyuruda paylaşılan yer alan başvuru formunun ilgili üye tarafından doldurulması ve başvuru avansının ödenmesi ile işbu fuar duyurusundaki şartların Birlik Üyesi Firma tarafından peşin olarak, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur.

 

PAYLAŞ