Katar Ticaret Heyeti

Sayın Sektör Temsilcisi,

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) olarak ihracatımızın artışını desteklemek amacı ile hedef olarak belirlenen birçok ülkeye ilgili alt sektörler bazında ticaret heyeti organizasyonu düzenlenmektedir. Özellikle son dönemde olumlu yönde gelişen diplomatik ve ticari ilişkiler sebebiyle Katar da hedef pazarlardan biri olarak değerlendirilmektedir.

Katar, 2,6 milyon nüfusu ile, Körfez Bölgesinin en büyük 3. ekonomisi olup, önümüzdeki 4 yıl boyunca Katar’a 220 milyar dolar alt yapı yaptırımı yapılması ön görülmektedir. Detaylı bilgiye http://www.ikmib.org.tr/tr/turk-urunleri-katarda.html linkinden de ulaşılabilmektedir.

 Bu kapsamda, mevcut potansiyelin değerlendirilmesi adına İKMİB olarak 10-14 Aralık 2017 tarihleri arasında ilaç, medikal, kozmetik ve temizlik ürünleri, mutfak eşyaları, inşaat malzemeleri, plastik ve kauçuk, ambalaj, petrokimyasallar başta olmak üzere kimyanın alt sektörlerine yönelik ekte taslak programı yer alan Katar Ticaret Heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır. T.C. Ekonomi Bakanlığından onay alınması halinde düzenlenecek heyet organizasyonunun katılım bedeli teşvik alındıktan sonra, firmanın birinci temsilcisi için 1175 $*, ikinci temsilcisi için 625 $* olarak gerçekleşecektir.

Söz konusu heyete iştirak etmek isteyen üyelerimizin, en geç 10 Kasım 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar http://tinyurl.com/katartichey  bağlantısında yer alan başvuru formunu her bir katılımcı için ayrı ayrı doldurup, kişi başına 1.250 $ avans bedelinin yatırıldığını gösteren dekontu ve Ek C2 formunu  canan.ersoy@immib.org.tr’ ye ilaveten ekli taahhütnameyi ve Ek C3 yazısı asıllarını kaşeli ve imzalı olarak Birliğimiz adresine** göndermeleri gerekmektedir. Katılım bedeli, anlaşmalı banka kredi kartıyla 4 taksitle de ödenebilecek olup talepte bulunan firmalara mail order formu gönderilecektir. Katılımcı sayısı kontenjanla sınırlı olduğundan son başvuru tarihi dikkate alınarak başvuruların tamamlanması önemle rica olunur.

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı            : İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.

Banka               : Türkiye Vakıflar Bankası Güneşli Şubesi

USD IBAN No   : TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45

TL IBAN No      : TR47 0001 5001 5800 7266 1442 57

(T.C. Merkez Bankasının günlük efektif satış kurunu baz alabilirsiniz)

Ek:

1.Taslak Program (1 sayfa)

2.Taahhütname (1 sayfa)

3.Ek C2 – Katılımcı Firma Bilgi Formu (1 Sayfa)

4.Ek C3- Katılımcı Firma Talep Yazısı (1 Sayfa)

(*) Bakanlıktan alınacak destek sonrası net firma maliyetidir. Katılım bedeli ödemesi, firmanın birinci temsilcisi için 2350 $, ikinci temsilcisi için 1.250 $ olarak tahsil edilecektir.

(**) Belge asıllarının gönderileceği adres: Canan Ersoy- Kimyevi Maddeler Sektör Şubesi / Dış Ticaret Kompleksi A Blok Sanayi Cad. Çobançeşme  Mevkii 34197 Yenibosna-Bahçelievler/İstanbul

PAYLAŞ