Medica 2019 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

18-21 Kasım 2019 tarihleri arasında Düsseldorf/Almanya’da düzenlenecek olan “Medica” fuarının milli katılım organizasyonu 11. Kez Birliğimizce gerçekleştirilecektir.

Medikal cihazlar, ürünler, sarf malzemeleri, hastane mobilyaları, cerrahi ekipmanlar, ortopedik ürünler, ilaç ve yazılım ürünlerinin de sergilenebileceği ve senede bir kez düzenlenen “Medica” fuarına 2018 yılında 5286 Firma katılmıştır. Fuarı sağlık ve medikal sektörü ile ilgilenen yaklaşık 120.000 kişi ziyaret etmiştir.

Sağlık sektöründe dünyada düzenlenen en büyük etkinlik konumunda olan Medica Fuarına, 2019 yılında milli katılım organizasyonumuz altında 41 firma katılım gösterirken, 115 firma ise bireysel olarak iştirak etmektedir.

Bu sene Türkiye’den katılacak firmaların listesine https://www.medica-tradefair.com/vis/v1/en/search?oid=84284&lang=2&f_type=profile&f_country=TR linkinden ulaşabilirsiniz.

“Medica” fuarına Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için,

 • yer kirası,
 • özel stant konstrüksiyonu,
 • genel tanıtım giderleri,
 • fuar alanında verilecek diğer hizmetler (catering, internet bağlantısı, faks, katılımcı broşürü v.b.)
 • teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren katılım bedeli 780 €/m2’dir. (nakliye hariç katılım bedeli 750 € /m2’dir)

Söz konusu fuar, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 107.000 TL’ye kadar desteklenebilecektir. (Fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda destek limiti 360.000 TL olmaktadır). 2019 yılı için Bakanlık tarafından belirlenen destek tutarı 1.700 TL/m2 dir.

Söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonunda iştirak etmek isteyen firmalarımızın  (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşin kabul ederek) http://bit.ly/medica_2019 linkinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve aşağıdaki banka hesabına 1000 € avans bedelinin yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 11 Ekim 2019 Cuma gününe kadar canan.ersoy@immib.org.tr adresine göndermeleri önemle rica olunur.

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı:                     İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.

Banka ve Şube Adı:   Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (EUR):               TR38 0001 5001 5804 8012 4639 69

Katılım Şartları :

 • Fuar başvurusu için, en geç 11 Ekim 2019 Cuma   gününe kadar http://bit.ly/medica_2019  linkinde yer alan başvuru formunun doldurulup talep edilen 1000 € avans tutarının yukarıda yer alan hesaba yatırılması gerekmektedir. Online başvurular,  avans ödemesi gerçekleştirildikten sonra geçerli sayılacaktır.
 • Avans ödemesinin yapıldığına dair dekontun canan.ersoy@immib.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır.
 • Başvuran firmanın eksik avans ödemesi yapması durumunda, Birliğimizce herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir. Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda katılım avansı iade edilmeyecektir.
 • Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından organizatör firmanın banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.
 • Hol ve stand büyüklüklerine göre yer tahsisleri; başvuruda bulunan firmaların başvuru sırası, avans tutarlarını yatırmış olmaları, Birliğimize üyelik durumları, üyelik borç durumları, önceki senelerde bu fuara Birliğimiz ile katılma sıklığı kriterleri göz önünde bulundurularak Birliğimizce yapılacak olup takdir hakkı Birliğimize aittir.
 • Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. Hollere göre yer tahsisleri yukarıda belirtilen şartlar göz önünde bulundurularak Birliğimizce yapılacaktır.
 • Birliğimiz, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödedikleri bedeller iade edilir.
 • T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararı’nda belirtilen şartları yerine getiren üyelerimiz destekten faydalanabilirler.
 • http://bit.ly/medica_2019 linkinde yer alan başvuru formunun ilgili üye tarafından doldurulması ve başvuru avansının ödenmesi ile işbu fuar duyurusundaki şartların Birlik Üyesi Firma tarafından peşin olarak, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur.
PAYLAŞ