2-5 Mart 2019 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Şikago şehrinde düzenlenen, ev gereçleri, mutfak gereçleri ve pişirme ekipmanları konularında sektörün önemli fuarlarından biri olarak kabul edilen International Home & Housewares Show 2019 fuarının (IH&HS) ülkemiz milli iştirak organizasyonu bu yıl 15. Kez İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği ortaklığında gerçekleştirilmiştir.

McCormick Place Exposition Center’da gerçekleşen IH&HS fuarında sergilenen ürünler Clean, Contain+Sustain - temizlik, saklama ve koruma ekipmanları, Dine+Design -  yemek pişirme ve ağırlama ekipmanları ve Wired+Well - Elektrikli ev aletleri olmak üzere 3 ana başlık altında toplanmaktadır. Amerika ev gereçleri ve mutfak sektörünün en önemli fuarlarından biri olan IH&HS fuarı katılımın yüksek olduğu ve tüm dünyadan önemli alıcılar tarafından ziyaret edilen bir organizasyondur.

Birliğimiz fuara 2019 yılında, milli katılım organizasyonu dâhilinde yaklaşık 400 m2 alanda 21 firma ile katılmış olup, 9 bireysel katılımcı ile birlikte ülkemizden toplam 30 firma katılım göstermiştir. Fuar süresince katılımcı firmalarımız tarafından döküm, teflon, paslanmaz çelik, plastik, melamin, metal ve camdan mamul mutfak, banyo ve ev eşyaları sergilenmiştir.

IH&HS 2019 fuarına 50 ülkeden 2.200’den fazla firma katılımcı olarak iştirak etmiş olup, bireysel katılımların haricinde ülkemizde dâhil olmak üzere fuarda Brezilya, Çin, Hong Kong, İtalya, Japonya ve Tayvan’ın ülke pavilyonları yer almıştır.

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ