10. Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı

DEİK'ten alınan bir yazıda, yurtdışında yaşayan Türkleri ortak hedeflerimiz etrafında birleştirmek için 2008 yılında  DEİK bünyesinde kurulan Dünya Türk İş Konseyi’nin (DTİK) en önemli faaliyetlerinden biri olan Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı'nın, 21-22 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  teşrifleriyle  gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, söz konusu Kurultay kapsamında, dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk girişimci iş insanlarının yanı sıra önde gelen profesyonel, akademisyen, sanatçı ve sporcularının, Hükümetimizin değerli Bakanları ve Türkiye’de yaşayan iş dünyası ile bir araya getirilmesinn hedeflendiği belirtilmektedir.

Türk diasporasının ekonomik kalkınmasının yanı sıra başta iş örgütleri olmak üzere yurtdışında yaşayan Türklerin iş birliği içerisinde hareket etmelerine dönük stratejilerin tartışılacağı etkinlikte, aynı zamanda yurtdışından katılan Türk firmaları ile Türkiye’de yerleşik firmalar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Etkinlik için son başvuru tarihi 20 Mart 2020 olup,  ayrıntılı bilgi için  info@dtik.org.tr 'ye mail atılması rica olunur.

PAYLAŞ