Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Nijerya'ya Resmi Ziyareti Kapsamında Nijerya-Türkiye İş Forumu, 19 Ekim 2021 | Abuja

DEİK'ten gelen bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 18-20 Ekim 2021 tarihlerinde Nijerya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirmesi öngörülmektedir. Bu bağlamda, 19 Ekim 2021 Salı günü, DEİK organizasyonunda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle başkent Abuja’da bir İş Forumu gerçekleştirilmesi planlanlandığı bildirilmiştir.

Kıtanın en büyük ekonomisi ve aynı zamanda petrol üreticisi olan Nijerya’nın nüfusu 2020 yılı itibarıyla 206 milyon kişidir. Nijerya ile ülkemiz arasındaki ticaret hacmi 2020 yılında 740 milyon dolar seviyelerinde gerçekleşmiştir. Ülkemiz Nijerya’ya başta mineral yağlar olmak üzere makine ve ekipmanları, demir-çelik, gıda ve mobilya ürün gruplarında ihracat gerçekleştirmektedir. Buna karşın, mineral yağlar, gıda ve ağaç ürün gruplarından ithalat yapılmaktadır.

Bu minvalde, uçak bileti ve konaklama rezervasyonları katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecek olup, DEİK tarafından sağlanacak transferler için önerilen uçuş ve otel bilgisi bilahare paylaşılacaktır.

Söz konusu İş Forumu’na katılmayı arzu eden firmaların 14 Ekim 2021, Perşembe günü saat 18:00’e kadar bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurarak ödeme dekontunu africa@deik.org.tr e-posta adresine iletmeleri önemle rica olunur.

Katılım koşullarına ilişkin bilgiler ektedir.

Detaylı bilgi almak için aşağıda iletişim bilgileri verilen yetkiliyle görüşebilirsiniz.

İletişim: Temmuz Yiğit Bezmez, İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı

E-posta: africa@deik.org.tr| Tel: 0212 339 50 35

 

Bilgilerinize sunulur.

 

Ek: Nijerya İş Forumu 19.10.2021

 

 

PAYLAŞ