Yapı Kimyasalları ve Boya Sanal Ticaret Heyeti

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) dijital ihracatta Türkiye’de ilk adımlardan birini atarak, yapı kimyasalları ve boya sektöründe faaliyet gösteren 12 Türk firması hedef ülke Kolombiya başta olmak üzere bölgedeki diğer komşu pazarlar  olan Arjantin, Ekvator, Kosta Rika, Meksika, Paraguay, Peru, Porto Riko, Şili ve Uruguay olmak üzere 10 farklı ülkeden 30 alıcı firma ile görüşme fırsatı bulmuştur. 11-22 Mayıs 2020 tarihlerinde “Kolombiya Sanal Ticaret Heyeti”nde   toplamda 123 ikili iş görüşmesi gerçekleştirmiştir. 

Program kapsamında yapı marketleri, inşaat malzemeleri toptancıları, proje firmaları, mimarlık ofisleri gibi farklı alıcı grupları ile görüşmeler yapılmıştır. Ayrıca, hazırlanan https://www.turkishbuildingchemicals.com/ sitesi üzerinden katılımcı Türk firmalarının ürün tanıtımları yapılmıştır.

Tüm dünyayı etkisi alan Pandemi sürecinde uçuşların olmadığı ve birebir iş görüşmelerinin yapılamadığı ortamda sanal olarak alıcı firmalarla görüşme sağlandığı için katılımcı firmalar anılan heyetten memnun kalmışlardır ve sanal olarak pazar araştırması yapma şansı elde etmişlerdir.

PAYLAŞ