Kırgızistan - Özbekistan Sanal Genel Ticaret Heyeti

TİM'den alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 28 Haziran – 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında Kırgızistan ve Özbekistan’a yönelik eş anlı bir Sanal Genel Ticaret Heyeti düzenlenecek olup, anılan ülkelerden iş insanlarının ortak bir dijital platforma davet edileceği nitelikli sanal iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir.


Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu salgın ortamında, ihracatımızı tekrar canlandırmaya yönelik iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek olan bahse konu sanal genel ticaret heyetimiz başta Çelik, İklimlendirme Sanayii, Makine ve Aksamları, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Gıda (Hızlı Tüketim ve Paketli Tüketim Ürünleri) ve Kimyevi Maddeler ve Mamulleri (Temizlik ve Hijyen Ürünleri) başta olmak üzere, ilgili sektörlerde iştigal eden azami 20 firmamızın katılımı ile gerçekleşecektir.


Bahse konu sanal genel ticaret heyetimize katılım yukarıda belirtilen kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemeler için son tarih 20 Nisan 2021 Salı günü saat 16.30’dur. Son başvuru tarihine kadar başvuran firmalar, başvuru ve ödeme tarihlerine göre önceliklendirilecek ve azami 20 firma kontenjanının dolması halinde başvuru alımı son başvuru tarihinden önce sonlandırılabilecektir.


Heyete ön başvuru için https://delegations.tim.org.tr/event/kyrgyzstan-uzbekistan-2021/company/register internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formda belirtilen bilgiler doğrultusunda, B2B eşleştirme firması başvurucu firmalara özel nitelikli iş görüşmelerinin tesis edilip edilemeyeceğine dair bir ön araştırma yapacaktır. Ön araştırmanın olumlu sonuçlanması halinde firmalar e-posta yoluyla bilgilendirilecek olup, heyete kesin katılım için organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercüme, teknik altyapı, reklam & tanıtım giderlerinden oluşan 3.750,00-TL tutarındaki katılım bedelinin firmalara bilahare e-posta yoluyla bildirilecek kanallar aracılığıyla ödenmesi gerekmektedir.


Kırgızistan - Özbekistan Sanal Genel Ticaret Heyeti kapsamında;
- Heyete katılım her bir firma için azami 3 kişi ile sınırlı olup, ödemeler firma başı olarak alınacaktır.
- Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebiyle, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.
- Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir; heyete katılım katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.
- Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra firma eşleştirme çalışması gerçekleştirilecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir. 

- B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.
 

 

Etkinlik Taslak Programı:
* 28 Haziran 2021 Pazartesi - Webinar (Zoom programı aracılığı ile- https://zoom.us/)
* Saat detayları netleştirildiğinde, www.tim.org.tr adresinde ve TİM mobil uygulamasında bilgi paylaşımı paylaşılacaktır.
* 28 Haziran – 2 Temmuz 2021 - İkili İş Görüşmeleri (Zoom programı aracılığı ile- https://zoom.us/)


Ayrıntılı Bilgi:
Kemal Batuhan YAZICI: kemalbatuhanyazici@tim.org.tr, 0212 454 00 90
Hüseyin GÖK: huseyingok@tim.org.tr, 0212 454 07 02

PAYLAŞ