Pakistan Sanal Genel Ticaret Heyeti

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Sekreterliğinden alınan bir yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM'in organizasyonu ile 20-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında Pakistan'a yönelik bir Sanal Genel Ticaret Heyeti düzenleneceği bildirilmekte olup, Pakistan'dan iş insanlarının ortak bir dijital platforma davet edileceği nitelikli sanal iş görüşmeleri gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir.

Yazıda devamla, tüm dünya ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu salgın ortamında, ihracatımızı tekrar canlandırmaya yönelik iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek bahse konu Sanal Ticaret Heyetinin Makine ve Aksamları, Çelik, İklimlendirme, Otomotiv ve Yedek Parça, Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri, Demir ve Demir Dışı Ürünler, Elektrik Elektronik (Elektrikli Ev Aletleri), Medikal sektörleri başta olmak üzere ilgili sektörlerde iştigal eden azami 20 firmamızın katılımları ile gerçekleşeceği ifade edilmektedir.

Bu kapsamda, katılımın yukarıda belirtilen kontenjanla sınırlı olduğu iletilen bahse konu sanal ticaret heyetine başvuru ve ödemeler için son tarihin 19 Haziran 2020 Cuma günü saat 12:00 olduğu bildirilmekte olup, bu tarihe kadar https://bit.ly/30b1e2j internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması ve organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercüman, teknik altyapı, reklam & tanıtım giderlerinden oluşan 220,00-USD tutarındaki katılım bedelinin Türkiye İhracatçılar Meclisinin Vakıfbank Güneşli Ticari Şb. (Şube Kodu: 1248) IBAN No: TR63 0001 5001 5804 8000 9986 04 numaralı Dolar hesabına yatırılması ve ödemeye dair banka dekontlarının huseyingok@tim.org.tr e-posta adresine gönderilmesi gerektiği belirtilmektedir. 

Pakistan Sanal Genel Ticaret Heyeti kapsamında;

Heyete katılım her bir firma için azami 3 kişi ile sınırlı olup, ödemeler firma başı olarak alınacaktır.

Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebiyle, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.

Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir.

Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.

Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra firma eşleştirme çalışması gerçekleştirilecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.

B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.

Etkinlik Taslak Programı:

20 Temmuz 2020- Webinar (Zoom programı aracılığı ile)

*Saat detayları netleştirildiğinde, bilgi www.tim.org.tr adresinde ve TİM mobil uygulamasında paylaşılacaktır.

20-24 Temmuz 2020- İkili İş Görüşmeleri (Zoom programı aracılığı ile)

Ayrıntılı Bilgi:

Hüseyin GÖK: huseyingok@tim.org.tr  0212 454 07 02

Özkan ALTUNTAŞ: ozkanaltuntas@tim.org.tr  0212 454 06 18

PAYLAŞ