Yapı Kimyasalları ve Boya Sektörü - Kolombiya Ticaret Heyeti (24-28 Mart 2020)

Sayın Sektör Temsilcisi,

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından, 24-28 Mart 2020 tarihleri arasında yapı malzemeleri, yapı kimyasalları, boya başta olmak üzere kimyanın alt sektörlerine yönelik ekte taslak programı yer alan Kolombiya – Bogota Sektörel Ticaret Heyeti’nin düzenlenmesi planlanmaktadır.

Benzer bir Ticaret Heyetimize ilişkin videomuza https://youtu.be/lykOQiudntA linki aracılığı ile ulaşılabilmekte olup, söz konusu heyete iştirak etmek isteyen üyelerimizin 31 Ocak 2020 Cuma günü mesai saati bitimine kadar aşağıdaki tabloda yer alan işlemleri gerçekleştirmeleri rica olunur.

Katılım Bedeli

Firma temsilcisi 1 Kişi = 3.035 $*

Aynı firmadan 2.Kişi = 830 $*

*Net maliyettir. Prefinansmanlı olarak gerçekleştireceğimiz organizasyonda üyelerimiz destekten peşinen yararlanacak ve

destek geri ödemesi beklemeyeceklerdir.

Fiyata Dâhil Hizmetler

İstanbul-Bogota-İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri, Bogota’da Şehir İçi Transferler, 3 Gece Oda/Kahvaltı Konaklama, İkili İş

Görüşmeleri Organizasyon/Danışmanlık/Eşleştirme, Retail Tur, Broşür ve Tanıtım Malzemeleri, Latin Amerika ülkelerinden

gelecek alıcıların ulaşım ve konaklama masrafları, İkili iş görüşmelerinde kullanılacak ürün sergileme üniteleri

 

Başvuru İçin Yapılması Gerekenler:

1-    https://tinyurl.com/bogota-2020  bağlantısında yer alan Online Başvuru Formunun doldurulması

2-   Firma başına 1.000 $ avans bedelinin yatırıldığını gösteren dekont, EK C2 ve İmzalı Kişisel Veri Paylaşımı Onay formunun sedef.sanci@immib.org.tr e-posta adresine gönderilmesi

3-   Taahhütname ve EK C3 (Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Yazısı) 'nın kaşeli ve imzalı olarak Birliğimiz adresine*

gönderilmesi

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

Banka: Türkiye Vakıflar Bankası Güneşli Şubesi

IBAN (USD): TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45 (Ödemeler USD olarak tahsil edilmektedir.)

 

 

(*) Belge asıllarının gönderileceği adres: Sedef SANCI / Hafize ŞEN- Kimyevi Maddeler Sektör Şubesi / Dış Ticaret Kompleksi, A-Blok 3.Kat, Sanayi Cad. Çobançeşme Mevkii 34197 Yenibosna-Bahçelievler/İstanbul

Ek:

1.Taslak Program (1 sayfa)

2.Taahhütname (1 sayfa)

3.Ek C2 - Katılımcı Firma Bilgi Formu (1 Sayfa)

4.Ek C3 - Katılımcı Firma Talep Yazısı (1 Sayfa)

5. Açık Rıza Aydınlatma Bildirimi (2 Sayfa)

 

Neden Kolombiya?

Kolombiya, hem ülke alım potansiyeli hem de komşu ülkelerdeki alıcıların en rahatlıkla seyahat edebilecekleri bir ortak nokta olması dolayısıyla seçildi.

 

Kimlerle Görüşebileceğim?

Programa katılan firmalar hedef alıcı sektörlerine uygun olarak yapı marketler, inşaat malzemeleri toptancıları, proje firmaları, mimarlık ofisleri gibi farklı alıcı grupları ile görüşme yapabileceklerdir.

 

Hangi Ülkelerden Alıcılar Katılacak?

Ağırlıklı Kolombiya olmak üzere Meksika, Panama, Kosta Rika, Peru, Ekvator, Şili, Uruguay, El Salvador, Nikaragua, Trinidad Tobago gibi farklı ülkelerden alıcıların etkinliğe katılması beklenmekte.

 

Etkinliğin Fuardan Farkı Ne?

Fuarlar yurt dışındaki alıcılara ulaşmak için en etkin kanallardan biri olmasına karşın birçok pazarda profesyonel ve verimli fuar olmaması nedeniyle farklı çözümlere gidilebilmekte. Temelde B2B organizasyonlarını fuarlardan ayıran en temel özellik; fuarlardan farklı olarak nokta atışı hedef alıcılar ile önceden iş görüşme programlarının ayarlanması ve randevulu bir şekilde bu görüşmelerin gerçekleştirilmesi. Üstelik hazırlık süreci İKMİB tarafından yürütüldüğünden çok zahmetsizce etkinliklere katılmak mümkün ve toplam maliyet olarak düşünüldüğünde fuarlara göre düşük bir bütçe ile hem pazarın incelenmesi hem de hedef alıcı kitlesinden firmalarla iş görüşmesi yapılabilmekte.

 

Birbirleri ile Benzer Ürün Sergileyen Firmalar için Dezavantaj Olmayacak mı?

Kolombiya heyeti için her bir ürün kategorisi için maksimum 3 veya 4 firma alınarak belirli sektörlere yoğunlaşmayı engellemeyi hedefliyoruz. Birbirleri ile benzer üretim yapan firmaların katılım sağlaması dezavantajın aksine avantaj da yaratmakta. Şöyle ki, potansiyel alıcılar ilgilendikleri ürünler ile alakalı birden çok alternatif ile görüşmek istemekteler. Toplantıda sadece Türkiye’den bir ürün sergileyen firma yerine 3 veya 4 firma ile görüşme imkanı olması alıcıları daha çok çekecektir.

Katılım Şartları Neler?

Katılım için firma bazında ilk etapta toplam ücret olan 3.035$ ın 1.000$ lık avansını, etkinlik öncesi de bakiye tutarın Birliğimize ödenmesi gerekmekte. Etkinliğe İKMİB üyesi olan, Kolombiya heyeti kapsamında belirlenen ürün kategorilerinde ihracat gerçekleştiren tüm üyelerimiz katılabilir.

Ticaret Bakanlığı Desteği Nasıl Alınacak?

Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan destek İKMİB tarafından önfinasman ile  katılımcılara aktarılacağından Ticaret Bakanlığı desteği peşin olarak alınacak diye düşünülebilir. Ancak, Ticaret Bakanlığı tarafından talep edilen uçak biniş kartları, SGK bildirgeleri gb belgelerin katılımcı tarafından temin edilememesi veya teşviğe aykırı hareket edilmesi durumunda (toplantılara katılmama, son dakika iptal vb) Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanacak destek katılımcı firmadan talep edilecektir.

 

PAYLAŞ