Şili Ambalaj STH

Sayın Üyemiz,

Birliğimiz tarafından, 14-19 Nisan 2024 tarihleri arasında Ambalaj sektörüne yönelik Şili Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır. Heyet, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan onay alınması ve yeterli başvurunun sağlanması durumunda gerçekleşecektir.

Söz konusu heyet, 16-18 Nisan 2024 tarihleri arasında ambalaj sektörüne yönelik düzenlenen CirclePack 2024 Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek olup heyet kapsamında söz konusu fuar ziyaret edilecektir.

Bahse konu heyetin detayları aşağıda yer almakta olup, katılmak isteyen firmalarımızın 1 Mart 2024 Cuma günü Saat 17:00'a kadar aşağıda yer alan başvuru işlemlerini yerine getirmeleri rica olunur.

     

Katılım Bedeli

İKMİB Üyelerine Özel Prefinansmanlı Katılım Bedeli

İKMİB Üyesi Olmayan
Firmalar İçin Standart Katılım Bedeli

Firmadan 1 Kişi Katılım

2.950,00 USD

8.200,00 USD

Firmadan 2 Kişi Katılım

4.125,00 USD

11.600,00 USD

Katılım Bedeli İçeriği

İstanbul- Santiago-İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Havalimanı – Otel –Havalimanı transferler

4 gece oda/kahvaltı konaklama (14 Nisan giriş – 18 Nisan çıkış)

Her firma için ikili iş görüşmeleri organizasyonu

Görüşmelerin gerçekleşeceği toplantı salonu/toplantı paketi

Retail Tur organizasyonu, Circkle Pack 2024 Fuarı ziyareti

Basılı malzemeler/ tanıtım

Heyet Programı İçin Tıklayınız

* İKMİB üyesi olmayan firmalar söz konusu bedelin tamamını ödemesi gerekmektedir. Heyet sonrası ilgili firma için destek ödemesi alındığı durumda, alınan destek tutarı TL olarak firmaya iade edilecektir.

**İKMİB üyelerimize özel destek tutarı önden finanse edilmiş olup ayrıca iade yapılmayacaktır.

Başvuru İşlemleri

  1. tinyurl.com/mt9s6d76 linkinde yer alan online başvuru formunun doldurulması.
  2. Katılım bedelinin Birliğimizin aşağıda yer alan hesabına yatırılarak ilgili dekontun akif.oruc@ikmib.org.tr adresine iletilmesi.
  3. Ekte yer alan Ek-A1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Yazısı ve Taahhütnamenin eksiksiz olarak doldurulup kaşeli ve imzalamaya yetkili kişi /kişiler tarafından imzalanarak imza sirküleriyle birlikte akif.oruc@ikmib.org.tr adresine gönderilmesi, doğruluğunun tarafımızdan kontrolü sonrası belge asıllarının aşağıda yer alan adrese kargo ile gönderilmesi,

*3 aşamayı da tamamlayan firmalarımızın başvuruları geçerli sayılacaktır.

 

Ödemenin Yapılacağı USD Banka Hesap Bilgileri :

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

Banka ve Şube Adı: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (USD): TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45

Ödeme Açıklamasına "Ambalaj Şili STH" yazabilirsiniz.

 

Önemli Hususlar:

  • Sektörel ticaret heyetlerine katılacak şirketlerin DYS (Destek Yönetim Sistemi)’de yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur.
  • Heyet katılımcılarının, heyete hangi vergi numaralı firma üzerinden başvuru yapıldıysa bu firmanın ortağı ve/veya SGK’lı çalışanları olması gerekmektedir. Aksi taktirde destekten faydalanamaz ve İKMİB tarafından yapılan pre-finansman bedeli İKMİB’e iade edilir. Faaliyetin gerçekleştirileceği Nisan 2024 SGK bildirgeleri, sahip ya da ortak olunması durumunda ticaret sicili gazetesi, faaliyetten sonra destek başvurusunda kullanılmak üzere talep edilecektir.
  • Sektörel Ticaret Heyeti ve Alım Heyeti Desteklerine İlişkin Genelge gereğince, 1 firmadan en fazla 2 kişi (destekten) yararlanabilir.
  • Sektörel ticaret heyetlerine belirtilen sektörde ve/veya alt sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler katılabilir. Aralarında organik bağ olan şirketler birbirleri yerine heyete katılamaz.

Ekler :

1.Heyet Programı

2.Ek-A1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Yazısı

3.Taahhütname

PAYLAŞ