Tehlikeli Maddeler Kuralları (Kategori 1,2,3,6) Eğitimi

Değerli İhracatçımız,

Kimya ihracatında yer alan maddelerin çoğu tehlikeli maddeler sınıfına giriyor. Tehlikeli maddeler sınıfına giren kimyevi ürünlerin numunelerinin iletilmesi kapsamında transfer işlemlerinin sürdürebilmesi için de Tehlikeli Maddeler Kuralları (DGR) sertifikası gerekiyor.

İKMİB olarak, ihracatı doğrudan etkileyen, siz üyelerimizin ihracatını arttırmak için önemli bir süreç olan numune gönderimi ile ilgili yaşanan bu sorunu çözmek amacıyla Tehlikeli Maddeler Kuralları (DGR) sertifikası eğitimi konusunda uzman olan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ve uluslararası tehlikeli madde taşımacılığı konusunda, ülkemizde de hizmet veren UPS ile iş birliği yapıyoruz.

Sizlerin IATA sertifikalı bu eğitime katılmasıyla birlikte, UPS’in vermiş olduğu bu servisten faydalanarak, ihracatın önündeki engellerden birini daha kaldırmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte iş birliğimizin, ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi) ile yapılan hızlı ihracatın artışına ve küçük paket ihracatına ivme kazandırmasını bekliyoruz.

Bununla birlikte Yönetim Kurulunda aldığımız karar doğrultusunda Tehlikeli Maddeler Kuralları (Kategori 1,2,3,6) Eğitimi’ne (IATA) başvuran üyelerimizden ilk 100 firma temsilcisinin eğitim bedelinin yüzde 50’si Birliğimiz tarafından karşılanacak.

Başvurularınızı https://tinyurl.com/iataikmib linkindeki formu doldurarak yapabilirsiniz.

Bu iş birliğinin, sizlerin büyük gayretleriyle ikinci sektör olmayı başaran kimya sektörümüzün ihracatına ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyor, başta siz değerli ihracatçı firmalarımız olmak üzere tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyorum.

 

Saygılarımla,

Adil PELİSTER

İKMİB Başkanı

 

PAYLAŞ