Ambalaj Sektörü ECRM Sanal Ticaret Heyeti

Sayın Üyemiz,

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) olarak, 2573 Sayılı Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Karar kapsamında ambalaj sektörüne yönelik olarak, A.B.D. merkezli B2B firması olan ECRM tarafından 23-25 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleştirecek olan “Sustainable & Eco Friendly Packaging Program” isimli etkinlik çerçevesinde Sanal Ticaret Heyeti organizasyonu planlanmaktadır.

Söz konusu etkinlik; aralarında Walmart, Target, Ahold, Whole Foods’un da yer aldığı A.B.D. merkezli büyük perakende zincirlerinin, kullandıkları ambalaj ürünlerini daha çevreci hale getirmek adına yeni tedarikçi ve inovatif ürünler arayışında olmaları üzerine planlanmış olup, dünyada önemi her geçen gün artmakta olan çevre dostu ve sürdürülebilir ambalaj çözümleri alanında faaliyet gösteren veya bu alanda faaliyete başlama planı olan ihracatçılarımızın en az 15 alıcı firmayla B2B görüşme yapacakları bir etkinlik olacaktır.

Shrink filmlerden mağaza içinde tüketilen peçete, çatal-bıçak, tek kullanımlık plastik kaplar, saklama kapları gibi her türden ambalaj ve sarf malzemeleri üreticileri, çevreci özellik taşıması koşulu ile programa katılabilecek olup, başvuruda bulunan firmalar, organizasyonu gerçekleştiren ECRM tarafından sundukları çevreci çözümler ile ilgili bir değerlendirmeye tabi tutularak programa kabul edilecektir.

A.B.D. pazarına girmek veya mevcut ihracat hacmini artırmak isteyen ambalaj ihracatçısı üyelerimizin, listede yer alan zincir mağazalar ile iş görüşmeleri gerçekleştirebilmeleri adına, organizatörle yapılan özel anlaşma çerçevesinde İKMİB’e sağlanan indirim ve Ticaret Bakanlığı tarafından İhracatçı Birliklerine sağlanan %50 devlet desteği ile beraber, 6.000 $ olan katılım bedeli yerine İKMİB üyesi firmalarımıza prefinansmanlı olarak 2.450 $ olarak yansıtılacaktır. İKMİB üyesi olmayan firmalar için ise katılım bedeli 4.900 $ olup, etkinlik sonrasında T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından onay alınması durumunda katılım bedeli üzerinden %50’ye varan oranda destek ödemesi yapılacaktır.

Bahse konu Sanal Ticaret Heyetine iştirak etmek isteyen üyelerimizin en geç 13 Mart 2021 Cuma günü saat 17.00’ye kadar https://tinyurl.com/ambalajecrm linkinde yer alan kayıt formunu doldurmaları, 2.450 $ etkinlik katılım bedelinin aşağıdaki banka hesabına yatırıldığına dair ödeme dekontunun bugra.ucal@ikmib.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.

Banka ve Şube Adı: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN ($): TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45

(Ödeme açıklaması olarak “ECRM Ambalaj Sanal Ticaret Heyeti” yazılması gerekmektedir.)

PAYLAŞ