ECRM ABD Kozmetik Sektörel Ticaret Heyeti

Sayın Üyemiz,

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından, 1-7 Haziran 2024 tarihinde ABD'nin Tucson kentinde kozmetik sektörlerine yönelik ECRM ABD Kozmetik Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bahse konu heyete ilişkin detaylar aşağıda yer almakta olup, katılmak isteyen firmalarımızın 29 Mart 2024 tarihine kadar aşağıda bahsedilen gerekli işlemleri yapmasını rica ederiz.

Firma Başına Katılım Bedeli ( 1 Kişi Katılım) :     7.650 $

Firma Başına Katılım Bedeli ( 2 Kişi Katılım) :     9.100 $

Ticaret Bakanlığı desteği hariç firma başına toplam tutar  yaklaşık 21.435 Dolarken Birliğimiz tarafından alınabilecek devlet desteği ile Birlik bütçesinden  ön finansmanı yapılarak önden katılım bedeline yansıtılmıştır. Katılımcı firmadan kaynaklı bir sorun nedeniyle devlet desteğinden yararlanılamaması durumunda söz konusu tutar firma tarafından ayrıca ödenecektir.

Katılım Bedeline Dahil Hizmetler:

- İstanbul-Tuscon-İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

- Tuscon Havalimanı – Otel – Tuscon Havalimanı transferler

- 5 gece oda/kahvaltı konaklama

- İkili iş görüşmeleri (B2B) organizasyonu

- Yemek Paketi

 

Başvuru İçin Yapılması Gerekenler (*)

1- https://tinyurl.com/ECRMABD  online başvuru formunun doldurulması,

2-Ek-A1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Formu ve Taahhütnamenin  eksiksiz olarak doldurulup kaşeli imzalı şekilde imzalamaya yetkili kişilerin geçerli imza sirküleri fotokopisiyle birlikte taranmış halini mehmetali.uyanik@ikmib.org.tr  adresine göndermeleri, doğruluğunun tarafımızdan kontrolü sonrası belge asıllarının aşağıda yer alan adrese kargo ile gönderilmesi,

3-Katılım bedelinin Birliğimizin  aşağıda yer alan hesabına yatırılarak ilgili  dekontun yine aynı mail adresine iletilmesi gerekmektedir.

Taslak Program

Registered Buyers

USD Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

Banka ve Şube Adı: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (USD): TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45

Ödeme Açıklamasına lütfen “ECRM ABD Kozmetik STH” diye yazınız.

( Ödemeler sadece USD olarak tahsil edilmektedir. Tebliğe göre yurtdışına yapılacak olan ödemelerde Birliğimiz gibi kuruluşlar döviz ödemesi yasağının istisnası kapsamına girmektedir. )

 

Detaylı Bilgi İçin İrtibat Kişisi:

Mehmet Ali Uyanık

T: 0212 454 07 34

E:  mehmetali.uyanik@ikmib.org.tr

A: İKMİB- İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

Yenibosna Merkez Mah. Sanayi Cad. No:3 Dış Ticaret Kompleksi A Blok P.K.34197  Bahçelievler/İSTANBUL

 

Sektörel Ticaret Heyetleri, 5973 Sayılı "İhracat Destekleri Hakkında Karar" kapsamında düzenlenmektedir. Birliğimizce  pre-finansman sağlanması nedeniyle ayrıca destek başvurusu yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu sebeple firmalarımız geri ödeme beklemeyeceklerdir.

 

Dikkat Edilecek Hususlar:

•            Sektörel ticaret heyetlerine katılacak şirketlerin DYS (Destek Yönetim Sistemi)’de yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur.

•            Heyet katılımcılarının, ilgili vergi numaralı firmada kayıtlı çalışan olmaları gerekmektedir. Aksi halde devlet desteğinden yararlanılamayacak olup,       Birlik tarafından ön finansmanı yapılan devlet desteğinin firma tarafından ayrıca ödenmesi gerekecektir.  Faaliyetin gerçekleştirileceği Haziran ayı SGK bildirgeleri faaliyetten sonra talep edilecektir. Sahip ya da ortak olunması durumunda sermaye paylaşımını gösterir ticaret sicili gazetesi yeterlidir.

•            Sektörel Ticaret Heyeti ve Alım Heyeti Desteklerine İlişkin Genelge gereğince, 1 firmadan en fazla 2 kişi ön finansmanlı bedelden( destekten ) yararlanabilir.

•            Sektörel ticaret heyetlerine aynı sektörde ve/veya alt sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler katılabilir. Aralarında organik bağ olan şirketler birbirleri yerine heyete katılamaz

•            Sektörel ticaret heyeti katılımcılarının gidiş dönüş tarihleri ile heyet tarihleri arasında farklılık olması halinde farklılık oluşmasına neden olan ulaşım harcamaları destek kapsamında değerlendirilmez.

  Birliğimiz, heyet organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkanlarına göre iptal etme ve bütçe kısıtına göre kontenjan sınırı koyma hakkına sahiptir. Firma katılımının kesinleşmesi için başvuru sırasına göre yer durumu ve başvuran firmanın katılım bedeli ödeyip ödemediği dikkate alınır.

PAYLAŞ