İlaç Sektörü Gelecek Araştırması Çalıştayı

İKMİB organizatörlüğünde, Antalya'da 29 Kasım - 1 Aralık 2019 tarihleri arasında ilaç sektörüne yönelik olarak, daha fazla katma değerli ürün üretilmesi, ithalata bağımlılığın azaltılması, tedarik güvenliği ve sürekliliği ile ihracatta sürdürülebilir küresel rekabet gücü artışının sağlanması temel hedefleri doğrultusunda bir yol haritası hazırlanması ve sektörün karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler bulunması amacıyla “İlaç Sektörü Gelecek Araştırması Organizasyonu” düzenlenmiştir.

27. Dönem Ankara Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sözcüsü Sn. Arife Polat Düzgün ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Sn. Ümmü Gülşen Öztürk'ün de katıldığı söz konusu organizasyon, çeşitli üniversitelerden, derneklerden, sendikalardan ve sektörün önemli paydaşlarından  100 kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir.

Başkanımız Sn. Adil Pelister'in açılış konuşmasını da yaptığı söz konusu organizasyonda ilaç sektörünün temel sorunları ele alınarak çözüm önerileri masaya yatırılmış, çalıştay önemli çıktılarla tamamlanmıştır. 

Fotoğraflar için tıklayınız.

 

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ