Medica 2020 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

Dünyamızda süre gelen COVİD-19 salgını sebebi ile birçok organizasyonun ertelendiğine ilişkin haberler gündeme gelmektedir. Bununla birlikte MEDICA fuarının düzenlenme tarihinde herhangi bir ertelemenin söz konusu olmadığı fuar idaresi tarafından bildirilmekle birlikte, fuarın daha önce duyurusu yapıldığı haliyle 16-19 Kasım 2020 tarihleri arasında Düsseldorf/Almanya’da düzenlenmesi, T.C. Ticaret Bakanlığından onay alınması ve yeterli başvuru olması durumunda, milli katılımın 12. kez Birliğimizce gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Medikal cihazlar, ürünler, sarf malzemeleri, hastane mobilyaları, cerrahi ekipmanlar, ortopedik ürünler, ilaç ve yazılım ürünlerinin de sergilenebileceği ve senede bir kez düzenlenen “Medica” fuarına 2019 yılında 5,598 Firma katılmıştır. Fuarı sağlık ve medikal sektörü ile ilgilenen yaklaşık 121,369 kişi ziyaret etmiştir. Sağlık sektöründe dünyada düzenlenen en büyük etkinlik konumunda olan Medica Fuarına, 2019 yılında milli katılım organizasyonumuz altında 42 firma katılım gösterirken, 119 firma ise bireysel olarak iştirak etmiştir.

Medica Fuarı'na Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için;

  • yer kirası
  • fuar idaresince talep edilen zorunlu giderler
  • özel stand konstrüksiyonu
  • genel tanıtım giderleri
  • fuar alanında verilecek diğer hizmetler (catering, internet bağlantısı,yazıcı, tarayıcı, katılımcı broşürü, katılımcı kiti, promosyon ürünler) ile
  • teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren  katılım bedeli 760 €/m2dir. (nakliye hariç katılım bedeli 730 € /m2’dir)

Söz konusu fuar, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında, Bakanlık tarafından 2020 yılı için belirlenen 1968 TL/m2 destek tutarı üzerinden  en fazla 117.000 TL’ye kadar desteklenebilecektir. (Fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda destek limiti 394.000 TL olmaktadır). 

Söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonunda iştirak etmek isteyen firmalarımızın (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşin kabul ederek) https://tinyurl.com/medica2020 linkinde yer alan başvuru formunu doldurmaları, ekli kişisel veri paylaşım onay formu ile 1000 € avans bedelinin yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 28 Ağustos 2020 mesai bitimine kadar canan.ersoy@immib.org.tr adresine göndermeleri önemle rica olunur.

Ek:

Katılım Şartları ve Banka Hesap Bilgileri

Kişisel Veri Paylaşımı Onay Formu  

PAYLAŞ