Medica 2021 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

15-18 Kasım 2021 tarihleri arasında Düsseldorf/Almanya’da düzenlenecek olan Medica 2021 Fuarı Türkiye Milli Katılım Organizasyonu olarak 12. kez Birliğimizce gerçekleştirilecektir.

Medikal cihazlar, ürünler, sarf malzemeleri, hastane mobilyaları, cerrahi ekipmanlar, ortopedik ürünler, ilaç ve yazılım ürünlerinin de sergilenebileceği ve senede bir kez düzenlenen Medica Fuarı'na 2019 yılında 5,598 Firma katılmıştır. Fuarı sağlık ve medikal sektörü ile ilgilenen yaklaşık 121,369 kişi ziyaret etmiştir. Sağlık sektöründe dünyada düzenlenen en büyük etkinlik konumunda olan Medica Fuarı'na, 2019 yılında milli katılım organizasyonumuz altında 42 firma katılım gösterirken, 119 firma ise bireysel olarak iştirak etmiştir. Pandemi sebebiyle Medica 2020 Fuarı sanal ortamda gerçekleştirilmiştir.

Medica 2021 Fuarı'na Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için yer kirası,özel stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren katılım bedeli 760 €/m2’dir. (nakliye hariç katılım bedeli 730 € /m2’dir)

Söz konusu fuar, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 140.000 TL’ye kadar desteklenebilecektir. (Fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda destek limiti 472.000 TL olmaktadır).T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan Medica Fuarı 2021 yılı destek tutarı 2511 TL/m2’ dir.

Bu kapsamda, Medica 2021 Fuarı'na Birliğimiz organizasyonu dahilinde iştirak etmek isteyen firmalarımızın (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşin kabul ederek) https://tinyurl.com/medica2021 bağlantısında yer alan başvuru formunu doldurmaları ve aşağıdaki banka hesabına 1000 € tutarındaki avans bedelinin yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 17 Eylül 2021 Cuma saat 16.00'a kadar canan.ersoy@ikmib.org.tr ve irem.degertekin@ikmib.org.tr adreslerine göndermeleri önemle rica olunur.

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.

Banka ve Şube Adı: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (EUR): TR38 0001 5001 5804 8012 4639 69

SWIFT KODU:   TVBATR2A         

Katılım Şartları :

  • Fuar başvurusu için, en geç 17 Eylül 2021 Cuma saat 16.00'a kadar https://tinyurl.com/medica2021 bağlantısında yer alan başvuru formunun doldurulup talep edilen 1000 € avans tutarının yukarıda yer alan hesaba yatırılması gerekmektedir. Online başvurular, avans ödemesinin gerçekleştirilmesi ve dekontun canan.ersoy@ikmib.org.tr ve irem.degertekin@ikmib.org.tr adreslerine gönderilmesi halinde geçerli sayılacaktır.
  • Başvuran firmanın eksik avans ödemesi yapması durumunda, Birliğimizce herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir. Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda ödenen avans bedeli iade edilmeyecektir.
  • Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından Birliğimizin banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekmektedir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.Tüm ödemeler € olarak gerçekleştirilmelidir. 
  • Hol ve stand büyüklüklerine göre yer tahsisleri Eylül ayı içerisinde Birliğimizce yapılacak olup; yerleşimler esnasında başvuruda bulunan firmaların başvuru sırası, avans tutarlarını yatırmış olmaları, Birliğimize üyelik durumları, üyelik borç durumları, önceki senelerde bu fuara Birliğimiz ile katılma sıklığı  gibi  kriterler göz önünde bulundurulacak, gerekli durumlarda Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. Bu konuda takdir hakkı Birliğimize aittir.
  • Birliğimiz fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkanlarına göre iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumunda başvuran firmaların ödediği bedeller iade edilmektedir.
  • Fuar desteğinden faydalanabilmek için, üyelerin T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararında belirtilen şartları yerine getirmeleri esastır
  • Duyurudaki linkte yer alan başvuru formunun ilgili üye tarafından doldurulması ve başvuru avansının ödenmesi ile işbu fuar duyurusundaki şartların Birlik Üyesi Firma tarafından peşin olarak, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur.
PAYLAŞ