Ev ve Mutfak Mısır STH

Birliğimiz tarafından 18-20 Aralık 2023 tarihleri arasında Ev ve Mutfak Eşyaları sektörüne yönelik Mısır Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonunun, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan onay alınması ve yeterli başvurunun sağlanması durumunda düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu heyet detayları aşağıda yer almakta olup, katılmak isteyen firmalarımızın 3 Kasım 2023 tarihine kadar aşağıda yer alan başvuru işlemlerini yerine getirmeleri gerekmektedir.

Katılım Bedeli

İKMİB Üyelerine Özel Prefinansmanlı Katılım Bedeli

İKMİB Üyesi Olmayan
Firmalar İçin Standart Katılım Bedeli

Firmadan 1 Kişi Katılım

1.620,00 USD

4.830,00 USD

Firmadan 2 Kişi Katılım

2.300,00 USD

6.250,00 USD

 

 

 

Katılım Bedeli İçeriği

İstanbul- Kahire -İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Havalimanı – Otel –Havalimanı transferler

2 gece oda/kahvaltı konaklama (18 Aralık giriş – 20 Aralık çıkış)

Her firma için ikili iş görüşmeleri organizasyonu

Görüşmelerin gerçekleşeceği toplantı salonu/toplantı paketi

Retail Tur organizasyonu

Basılı malzemeler/ tanıtım

HEYET PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

* İKMİB üyesi olmayan firmalar söz konusu bedellin tamamını ödenmesi gerekmektedir. Heyet sonrası ilgili firma için destek ödemesi alındığı durumda, alınan destek tutarı TL olarak firmaya iade edilecektir.

**İKMİB üyelerimize destek tutarı önden finanse edildiği için ayrıca iade yapılmayacaktır.

Başvuru İşlemleri :

1.https://tinyurl.com/mpeme linkinde yer alan online başvuru formunun doldurulması.

2.Katılım bedelinin Birliğimizin aşağıda yer alan hesabına yatırılarak ilgili dekontun melike.baladin@ikmib.org.tr adresine iletilmesi.

3.Ekte yer alan Ek-A1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Form ve Taahhütnamenin eksiksiz olarak doldurulup kaşeli ve imzalamaya yetkili kişi /kişiler tarafından imzalı olarak şekilde imza sirküleriyle birlikte melike.baladin@ikmib.org.tr adresine göndermeleri, doğruluğunun tarafımızdan kontrolü sonrası belge asıllarının aşağıda yer alan adrese kargo ile gönderilmesi,

*3 aşamayı da tamamlayan firmalarımızın başvuruları geçerli sayılacaktır.

Ödemenin Yapılacağı USD Banka Hesap Bilgileri :

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

Banka ve Şube Adı: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (USD): TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45

Ödeme Açıklaması : Ev Mutfak Mısır STH yazılabilir

Önemli Hususlar:

  • Sektörel ticaret heyetlerine katılacak şirketlerin DYS (Destek Yönetim Sistemi)’de yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur.
  • Heyet katılımcılarının, heyete hangi vergi numaralı firma üzerinden başvuru yapıldıysa bu firmanın ortağı ve/veya SGK’lı çalışanları olması gerekmektedir. Aksi taktirde destekten faydalanamaz ve İKMİB tarafından yapılan pre-finansman bedeli İKMİB’e iade edilir. Faaliyetin gerçekleştirileceği Kasım ayı SGK bildirgeleri, sahip ya da ortak olunması durumunda ticaret sicili gazetesi, faaliyetten sonra destek başvurusunda kullanılmak üzere talep edilecektir.
  • Sektörel Ticaret Heyeti ve Alım Heyeti Desteklerine İlişkin Genelge gereğince, 1 firmadan en fazla 2 kişi (destekten) yararlanabilir.
  • Sektörel ticaret heyetlerine belirtilen sektörde ve/veya alt sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler katılabilir. Aralarında organik bağ olan şirketler birbirleri yerine heyete katılamaz.

Ekler :

1.Heyet Programı

2.Ek-A1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma  Tale p Formu 

3.Taahhütname

PAYLAŞ