İKMİB, UR-GE PROJESİ İLE KOZMETİK SEKTÖRÜNÜ BARSELONA’DA BİR ARAYA GETİRDİ

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Projesi kapsamında, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen Turkish Cosmetics Cluster
(Türk Kozmetik Kümesi) ile Kozmetik ve Temizlik Ürünleri UR-GE Projeleri’nin ikinci faaliyetleri 2-7 Şubat 2020 tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştirildi. UR-GE projelerinin ikinci faaliyetleri kapsamında yapılan etkinlikte yeni iş birliği fırsatlarının ele alındığı 900’ün üzerinde ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.

 

İKMİB tarafından düzenlenen “Turkish Cosmetics Cluster” ile “Kozmetik ve Temizlik Ürünleri” UR-GE Projeleri’nin ikinci faaliyetleri kapsamında, 2-7 Şubat 2020 tarihleri arasında, İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerine katılım sağlandı. ABD kökenli ECRM firması organizasyonu ile gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerinde, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın farklı noktalarından gelen satın almacılar ve tedarikçiler bir araya geldi. 

 

18 Türk firması katıldı, 900’ün üzerinde ikili iş görüşmesi yapıldı

 

Ağırlıklı Avrupalı satın almacıların yer aldığı “Avrupa Kozmetik, Koku ve Banyo Programı” ve “Avrupa Cilt, Kişisel, Saç ve Güneş Bakımı Programı” etkinliklerine Turkish Cosmetics Cluster’dan 10, “Kozmetik ve Temizlik Ürünleri UR-GE Projesi’nden 8 firma olmak üzere toplam 18 Türk firması katıldı. Program kapsamında yerleşik kozmetik mağazaları Primor, El Cortes Ingles ve Druni’yi yerinde ziyaret etme fırsatı bulan Türk firmaları, üç gün süren etkinlik boyunca 78 satın almacı ile, toplamda 900’ün üzerinde ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

PAYLAŞ