DIHAD 2022 İnsani Yardım Fuarı ve İnsani Yardım Sektörü Raporu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde On sekizincisi düzenlenen DIHAD- Dubai Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Konferans ve Fuarı; (Dubai International Humanitarian Aid & Development Conference & Exhibition) İnsani Yardım Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları, Uluslararası Örgütler ve bu kuruluşlara mal ve hizmet tedariği yapan ve tedarikçi olmak isteyen firmaların katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Her sene organizasyon kapsamında fuarın yanı sıra yüksek profilli konuşmacıların katılımıyla paneller ve konferans düzenlenmekte, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Kızılhaç ve Kızılay Örgütleri ile Hükümet Yetkililerinin katılımlarıyla protokol toplantıları düzenlenmektedir. 

Söz konusu DIHAD organizasyonunun on sekizincisi 14-16 Mart 2022 tarihleri arasında, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenmiştir. 86’dan fazla ülkeden katılımcı bulan fuarı 6.000’den fazla ziyaretçi ziyaret etmiş, fuar marjında 640’dan fazla marka sergilenmiştir.

DIHAD Fuarına katılım sağlayan büyük kurumlar ve ülkelerin tedarik rakamlarına bakıldığında; Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Birliklerinin 2020 yılı tedarik harcamaları 82 milyon İsviçre Frangı, Birleşmiş Milletlere bağlı 39 örgütün 2019 yılı tedarik harcamaları 19.9 milyar ABD Doları, Avrupa Birliği’nin 250 bin kamu otoritesinin yaklaşık toplam kamu tedarik harcamaları 2 trilyon Euro (GSYH’nin yaklaşık %14’ü) ve bu rakamın yaklaşık %36’sı medikal sektöründe harcamalardır. Fuar katılımcısı ülkelerden olan Fransa’nın kamu harcamaları ve alımlarının yaklaşık %38.1, Norveç’in %24.4, İsrail’in %27.5, Almanya’nın %39.6 ve AB’nin %36.4’ü medikal sektörüne yönelik harcamalar olmuştur.

DIHAD Fuarı ve İnsani Yardım Sektörü hakkında temel bilgiler ve fuar katılımcısı önemli STK'ların ve Birleşmiş Milletler'in tedarik süreçlerine giriş yollarını özetleyen rapora aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 

DIHAD 2022 ve İnsani Yardım Sektörü Raporu

Fuar Kapsamında Standımızı Ziyaret Ederek Bilgi Talep Eden Firmaların Kartvizitleri

Fuar Kapsamında Standımızı Ziyaret Edilen STK'ların Kartvizitleri

PAYLAŞ