CIAACE Guangzhou 2020 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından 01-03 Temmuz 2020 tarihleri arasında Çin'in Guangzhou şehrinde gerçekleştirilecek olan CIAACE Guangzhou 2020 Fuarı'na milli katılım organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.

CIAACE Guangzhou, Uluslararası Otomotiv Ürünleri Otomobil Parçaları ve Pazar Sonrası Hizmetleri Fuarı'dır. Fuarda ağırlıklı olarak servis ve bakım ekipmanları, madeni yağlar, araç yıkama ekipmanları, araç içi aksesuarları, araç parfümleri, garaj ekipmanları, lastik değişim ekipmanları ve her türlü aksesuar ürünleri sergilenmektedir.

Dünyanın en büyük motorlu araç üreticisi olan Çin Halk Cumhuriyeti aynı zamanda dünyadaki en büyük motorlu araçlar pazarına sahiptir. Çin Halk Cumhuriyetinde 2018 yılında 27,8 milyon adet motorlu araç üretilmiştir. Bu üretim miktarının 23,5 milyon adedi binek otomobil, 4,3 milyon adedi de ticari araçtır. Ülkedeki motorlu araçlar pazarı ise son üç yıldır ortalama 28 milyon adet olarak gerçekleşmektedir. Ülkede hızla artan yatırımlara rağmen Çin'in 87 faslındaki otomotiv ithalatı halen çok yüksektir ve 2018 yılı itibariyle 81,5 milyar USD'dir. Çin'in tedarik endüstrisi ithalatı 30 milyar USD'nin üzerindedir ve ülke tedarik endüstrisinde de önemli bir ithalatçı konumunda yer almaktadır. Ülkemizin Çin'e yönelik otomotiv ihracatı ise 50 milyon USD civarında seyretmektedir.

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

PAYLAŞ