CIIE Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Dünyanın en büyük ithalat fuarı olan “Çin Uluslararası İthalat Fuarı (CIIE)”, 5 yılda 10 trilyon dolarlık ithalat hedefiyle 5-10 Kasım 2019 tarihlerinde Şanghay’da kapılarını açtı.

Her yıl yaklaşık 2 trilyon dolarlık ithalat yapan Çin’in gerçekleştirdiği ithalat açılımı, Türk ihracatçısının Asya Pasifik Bölgesi’nde yeniden pozisyon alması ve ülke olarak 2023 vizyonumuz çerçevesindeki ihracat hedeflerimize ulaşabilmemiz adına stratejik bir pazar sunmaktadır.

Geçtiğimiz sene 3.600’ün üzerinde firmanın katıldığı CIIE Fuarında, Birliğimiz milli katılım organizasyonundaki firmalarla Çin firmaları arasında 620 milyon dolar seviyesinde iş birliği anlaşmaları yapıldı.

İKMİB olarak, bu yıl ikinci kez Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na milli katılım organizasyonunu düzenledik.

Mado, Vestel, Arzum, Aksa Jenaratör, Kütahya Porselen, Çalık İnşaat, Cemsan, Altıparmak, Aydın Kuruyemiş, ETİ Soda, Festival Halı, Kopaş Kozmetik, Garantiplast, Nuve gibi alanında lider 54 firmamızla 1632 metrekarelik alanda ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

Fuara Ticaret Bakanı Yardımcımız Sayın Gonca YILMAZ BATUR, Pekin Büyükelçimiz Sayın Emin ÖNEN, Şanghay Başkonsolosumuz Sayın Tunç ANGILI, TİM Başkanımız Sayın İsmail GÜLLE, Başkanımız Sayın Adil PELİSTER, DEİK Türkiye-Çin İş Konseyi Başkanımız Sayın Murat KOLBAŞI, değerli Birlik Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu üyelerimize fuara katılım ve ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederiz.

 

 

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ