Cosmoprof North America 2023 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu Duyurusu

Sayın Üyemiz,

11-13 Temmuz 2023 tarihleri arasında A.B.D.’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek olan “Cosmoprof North America” fuarının milli katılım organizasyonun Birliğimizce düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu doğrultuda söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için, yer kirası, stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar Alanı-İstanbul) nakliyesini içeren katılım bedelinin 1.400 USD/m2 olacağı düşünülmektedir.

T.C. Ticaret Bakanlığının 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar ve ilgili mevzuat hükümleri uyarınca uygulanacak desteğe esas tutar 17.260TL/m2, hedef Ülke/hedef sektör desteği 18.493TL/m2, mikro ve küçük işletmeler desteğe esas tutar 18.493TL/m2 olarak açıklanmıştır.

Katılım Bedeli İçeriği:

•Yer kirası

•Stant konstrüksiyonu

•Nakliye

•Kayıt ücreti ve fuar idaresi tarafından talep edilen zorunlu giderler

•Genel tanıtım giderleri

•Catering, temizlik ve diğer hizmetler

Bahse konu fuara ilişkin detaylar aşağıdaki tabloda yer almakta olup, katılmak isteyen firmalarımızın 07 Nisan 2023 Cuma günü saat 17:00’ya kadar gerekli işlemleri yerine getirerek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bilgileriniz rica olunur.

 

Katılım Bedeli

Başvuru Linki

Taahhütname Linki

Nakliye dahil 1.400 USD/m2

 https://tinyurl.com/cpna23basvuru

 https://tinyurl.com/cpna23taahhutname

(Linkten indirebilirsiniz.)

Başvuru İçin Yapılması Gerekenler (*)

  1. İlgili online başvuru formunun doldurulması.
  2. Avans bedelinin yatırıldığını gösteren dekontun berna.yildiz@ikmib.org.tr’ye gönderimi  (Lütfen dekontta ilgili fuar adını belirtiniz.)
  3. İlgili taahhütnamenin elektronik imza ile imzalanarak immib@hs01.kep.tr (KEP) adresi üzerinden veya elektronik imza yapılamaması durumunda ıslak imzalı olarak tarafımıza gönderimi (Lütfen ilgili taahhütnameyi inceleyiniz.)

(*) 3 aşamayı da tamamlayan firmaların başvuruları geçerli olacaktır.

Avans Bedeli

Talep edilen m2 başına avans tutarı 100 USD’dir. Örneğin; 10 m2 kiralanması durumunda ödenecek avans tutarı: 10m2 x 100 USD=1000 USD’dir. Avans tutarı "Cosmoprof North America 2023 avans bedeli” açıklaması ile yatırılabilir. Avans tutarının yatırıldığına dair ödeme dekontunun Birliğimize (E-posta: berna.yildiz@ikmib.org.tr) 07 Nisan 2023 Cuma günü saat 17.00’ye kadar iletilmesi gerekmektedir. Avans ödemesi yapılmadığı takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Tüm ödemeler USD olarak gerçekleştirilmelidir. TL cinsinden ödeme kabul edilmemektedir.

(Tebliğe göre yurtdışına yapılacak olan ödemelerde Birliğimiz gibi kuruluşlar döviz ödemesi yasağının istisnası kapsamına girmektedir. Bankanıza Birliğimize yurtdışında gerçekleştirilecek sektörel ticaret heyetine katılım sağladığınıza ilişkin tarafımıza göndereceğiniz ıslak imzalı belgelerin örneğini ibraz ederek dolar ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.)

Ödemenin yapılacağı banka hesap numarası

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

Banka: Türkiye Vakıflar Bankası Güneşli Şubesi

IBAN (USD): TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45

SWIFT Kodu (BIC) : TVBATR2A

(Ödemeler sadece USD olarak tahsil edilmektedir.)

Diğer Önemli Hususlar

Yeterli katılımcı sayısına ulaşılamaması durumunda başvuru yapan ve avansını ödeyen firmalara geri ödeme yapılacaktır.

Detaylı Bilgi İçin İrtibat Kişisi

Berna YILDIZ,

E: berna.yildiz@ikmib.org.tr

T: 0212 454 05 93

 

PAYLAŞ