K 2025 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

8-15 Ekim 2025 tarihleri arasında Düsseldorf/Almanya’da plastik sektörüne yönelik düzenlenecek olan “K 2025” Fuarının milli katılım organizasyonu, T.C. Ticaret Bakanlığından izin alınması durumunda, 2025 yılında altıncı defa İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizatörlüğünde, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) işbirliği ile gerçekleştirilecektir. 

Söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonunda katılmak isteyen firmalarımızın ekte yer alan taahhütnamede yer alan şartları göz önünde bulundurarak ve peşinen kabul ederek en geç 24 Mayıs 2024 Cuma günü mesai saati bitimine kadar aşağıda yer alan başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi rica olunur.

* Başvuru yapan firmaların yerleşimleri; stant büyüklüğü (m2), katılımcı firmaların daha öncesinde milli katılım organizasyonumuz dahilinde katılıp katılmamış olması (ilgili fuar özelinde), avans tutarını yatırmış olması, avans ödeme sırası, üyelik durumu gibi kriterler göz önünde bulundurularak Birliğimizce yapılmaktadır.

 

Katılım Bedeli:

Nakliye Dâhil*: 900 EUR / m²

Nakliye Hariç: 830 EUR / m²

 

Katılım Bedeline Dâhil Hizmetler:

Yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, nakliye, kayıt ücreti ve fuar idaresi tarafından talep edilen zorunlu giderler, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetleri kapsamaktadır.

*Nakliye dahil katılım bedeli teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini içermekte olup, firma başı nakliye hakkı m2 başına 0,2 m3 ‘tür. Nakliye hakkının geçmesi durumunda ilave nakliye bedeli firmalardan tahsil edilecektir.

 

Başvuru İşlemleri:

1. https://tinyurl.com/3dd56pev linkinde yer alan Online Başvuru Formunun doldurulması

2. Talep edilen her m2 alan için 100 € avans tutarının aşağıdaki banka hesabına ödenmesi. (örn. 12 m2 talep edilmesi durumunda ödenecek avans tutarı: 12 m2 x 100 € = 1200 €). Avans ödeme dekontu başvuru linkinde ilgili kısma eklenecek.

3. Taahhütnamenin (taahhütname için tıklayınız) elektronik imza ile imzalanarak immib@hs01.kep.tr (KEP) adresi üzerinden veya elektronik imza yapılamaması durumunda ıslak imzalı olarak tarafımıza aslının kargo ile gönderimi (Lütfen ilgili taahhütnameyi inceleyiniz)

(*) 3 aşamayı da tamamlayan firmaların başvuruları geçerli olacaktır.

 

BANKA HESAP BİLGİLERİ:

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.
Banka ve Şube Adı: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi
IBAN (EUR): TR38 0001 5001 5804 8012 4639 69
SWIFT KODU: TVBATR2A
(Ödemeler sadece EUR olarak tahsil edilmektedir.)

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN İRTİBAT KİŞİSİ:

Akif ORUÇ

E: akif.oruc@ikmib.org.tr 

T: +90 212 454 09 60

 

Not: T.C. Ticaret Bakanlığının İhracat Destekleri Hakkındaki 5973 Sayılı Kararının “Yurt dışı fuar desteği” başlıklı 7. maddesi kapsamında, bahse konu fuar katılımı,  Bakanlık tarafından uygun görülmesi halinde metrekare bazında TL cinsinden belirlenecek bedel üzerinden (desteğe esas tutar) desteklenecektir.

Yurt dışı fuar desteklerine ilişkin detaylı bilgiye https://immib.org.tr/tr/yurt-disi-fuar-destegi linkinden erişilebilmektedir.

PAYLAŞ