Kadın İhracatçılarımıza Yönelik Tanzanya, Güney Afrika, Kenya, Nijerya Sanal Ticaret Heyeti

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliğinden alınan bir yazıda; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesinde 2018 yılında bir ilk olarak kurulan ve 54 üyesi bulunan TİM Kadın Konseyi'nin, kadın ihracatçı sayısını artırmak ve ihracat alanında daha etkin olmalarını sağlamak hedefiyle çalışmalarına devam ettiği iletilmekte olup bu kapsamda Covid-19 sürecinde daralan uluslararası ticaretin etkilerini azaltmak için T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 8-15 Mart 2021 tarihleri arasında Kadın İhracatçılarımıza Yönelik Tanzanya, Güney Afrika, Kenya ve Nijerya Sanal Genel Ticaret Heyeti gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, bahse konu heyetin, Çelik, Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri, Demir ve Demir Dışı Metaller, Deri ve Deri Mamulleri, Gemi, Yat ve Hizmetleri, Halı, Hazır Giyim ve Konfeksiyon, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, İklimlendirme Sanayii, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Makine ve Aksamları, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri, Otomotiv Endüstrisi, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller, Tekstil ve Hammaddeleri sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerin katılımına açık olduğu belirtilmektedir.

Bu kapsamda, azami 25 firmanın katılımları ile gerçekleştirilecek olan ve yabancı satın alımcılarla görüşmelerin tesis edileceği heyete başvuru ve ödemeler için son tarihin 29 Ocak 2021 Cuma günü saat 17:00 olduğu, son başvuru tarihine kadar başvuran firmaların başvuru ve ödeme tarihlerine göre önceliklendirileceği, azami 25 firma kontenjanının dolması halinde başvuru kabulünün son başvuru tarihinden önce sonlandırılabileceği ifade edilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Katılım Bilgileri:

Heyete ön başvuru için https://bit.ly/2XPHgrh internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formda belirtilen bilgiler doğrultusunda B2B eşleştirme firması başvuran firmalara özel nitelikli iş görüşmesi yapılıp yapılamayacağına dair ön araştırma yapacaktır. Ön araştırmanın olumlu sonuçlanması durumunda firmalar e-posta yoluyla bilgilendirilecektir ve heyete kesin katılım için organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercümanlık, teknik altyapı, reklam & tanıtım giderlerinden oluşan 2.950-TL tutarındaki katılım bedelinin firmalara bildirilecek kanallar ile ödenmesi ve ödemeye dair banka dekontlarının bestecoskuner@tim.org.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

“Kadın İhracatçılarımıza Yönelik Tanzanya, Güney Afrika, Kenya ve Nijerya Sanal Genel Ticaret Heyeti” kapsamında;

  • Heyete katılım her bir firma için azami 3 kişi ile sınırlı olup, ödemeler firma başı olarak alınacaktır.
  • Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebiyle, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.
  • Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir.
  • Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.
  • Türk ve yabancı alımcı firmalar arasındaki eşleştirme çalışması, Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra B2B firmasınca yürütülecek olup, Türk katılımcılarımızın sektörleri bazında belirlenen potansiyel yabancı satın alımcılar ile aralarında çevrimiçi görüşmeler tesis edilecektir.
  • B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.
  • Katılım bedeli ödemelerinin, başvurucu firma hesabından yapılması gerekmektedir.

Etkinlik Taslak Programı:

8 Mart 2021 Pazartesi - Webinar (Zoom programı aracılığı ile)

*Saat detayları netleştirildiğinde, bilgi www.tim.org.tr adresinde ve TİM mobil uygulamasında paylaşılacaktır.

8-15 Mart 2021 - İkili İş Görüşmeleri (Zoom programı aracılığı ile)

Ayrıntılı Bilgi:

Beste COŞKUNER: bestecoskuner@tim.org.tr; Tel: 0212 454 00 96

Mehmet CESUROĞLU: mehmetcesuroglu@tim.org.tr ; Tel: 0212 454 04 86

PAYLAŞ