Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Sağlık ve Kimya Ürünleri Çağrısı Tanıtım Toplantısı

Sayın Üyemiz,

Sektörümüze yapılacak yatırımların desteklenmesi adına, kimya, petrokimya ve eczacılık sektörleri ile tıbbi ve dişçilikle ilgili araç gereç imalatı sektöründe yer alan veya bu sektörlerin gelişimi için kritik önemi olan diğer sektör ürünleri arasından seçilen ürünler, 27 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan tebliğ ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında Öncelikli Ürünler Listesine alınmıştır.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) olarak, dış ticaret açığımızın ve hammadde bağımlılığımızın azaltılmasına, yüksek katma değerli üretimimizin ve ihracatımızın artmasına destek vermek adına Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektörümüzün de anılan programa dahil olması için bu süreçte Bakanlıklarımız nezdinde bulunduğumuz girişimlerin sonuç vermesinden ve Türk Kimya Sektörü Yatırım Öncelikli Ürünler Raporumuzda yerli yatırıma uygun olduğunu belirlediğimiz 103 ürünün 98’inin anılan listede yer almasından ötürü öncelikle memnuniyetimizi belirtmek, bu vesileyle şükranlarımızı arz etmek isteriz.

Bu defa, Türkiye açısından stratejik öneme sahip ürünlerin yerli ve milli imkanlarla üretilmesini amaçlayan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında, "Sağlık ve Kimya Ürünleri" başlıklı başvuru çağrısı duyurulmuştur. Bu kapsamda milli sanayinin gelişmesinde yüksek potansiyele sahip kimya ve petrokimya sektörü ürünlerinin geliştirilmesine destek sağlanacaktır. Ayrıca, çağrı çerçevesinde önemli miktar ve çeşitlilikte üretimle ihracat imkanı bulunan ve katma değeri yüksek olan ilaç sektörü ile tıbbi cihaz sektöründen seçili ürünlerin yerli üretimi de desteklenecektir. Sağlık ve Kimya Ürünleri Çağrısı'na 13 Eylül 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecektir.

Bu doğrultuda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından, Başkanlığını yapmakta olduğumuz Kimya Sektör Platformu koordinasyonunda, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Sağlık ve Kimya Ürünleri Çağrısının tanıtımına yönelik 17 Ağustos 2021 Salı günü 10.30 – 12.30 saatleri arasında bilgilendirme webinarı düzenlenecektir.

Söz konusu webinarın gündemi ve başvuru bilgileri aşağıda yer almakta olup, bilgilerinize sunulur.    

                       

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı

Sağlık ve Kimya Ürünleri Çağrısı Tanıtım Toplantısı (Webinar)

17 Ağustos 2021, 10.30 – 12.30

Başvuru Kayıt Linki: https://zoom.us/webinar/register/WN_mk__vxZaQUOG9MdZqCS6SQ

Webinara erişim linki kayıt formunda kullandığınız e-mail adresine otomatik olarak iletilecektir.

Sadece dinleyici olarak katılmak isteyen Üyelerimiz, yayını aynı gün Youtube/ikmibnews kurumsal hesabımızdan da izleyebilir.

PAYLAŞ