BAŞKANDAN

Saygıdeğer Meslektaşım;

 

Kimya sektörümüzün çatı kuruluşu olan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, İKMİB’imizin yeni dönemi 16 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimli olağan genel kurulu ile başlamış oldu. 35 yıldır sanayici ve ihracatçı olarak hizmet verdiğim sektörümüzün bu yeni döneminde sizlerin teveccühü ile İKMİB başkanlığına seçilmiş bulunuyorum. Öncelikle bu göreve beni layık gören siz değerli meslektaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Daha önceki dönemlerde İKMİB’imize hizmet eden bütün başkan ve yönetim kurullarına şükranlarımı arz ediyor, bundan sonraki iş hayatlarında başarılar diliyorum.

 

Kimyanın kalbinde yetişen ve başarılarıyla sektörümüzün takdirini kazanan yönetim ekibimiz ile bu yeni dönemde “BİZ” ve “BİR” olmanın gururuyla sektörümüzü ve ülkemizi hep birlikte omuz omuza yeni başarılara taşıyacağız.

 

Yönetim Kurulumuz ile birlikte Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) çatısı altında ve Ticaret Bakanlığımızın koordinasyonuyla ülkemizi hak ettiği Muasır Medeniyet seviyesine çıkarmak için ciddiyetle ve samimiyetle çalışacağız.

 

Sektörümüzün tüm sorunlarını yeniden ele alıp, kalıcı çözümlerimizle ihracatçımızın önündeki tüm zorlukları kaldıracak ve yenilikçi projelerimizle birliğimizi yarınlara taşıyacağız. Tüm alt sektörlerimizle birlikte tek vücut olarak kimya sektörünün değerine değer katacağız. Ortak hedeflerimiz için beraber yürüyecek ve hep birlikte büyüyeceğiz.

 

Her bir üyemizin bugüne kadar elde ettiği kıymetli birikim ve deneyimler bizim en büyük sermayemizdir. Sektörümüzü uluslararası arenada da zirveye taşımak için örnek gösterilecek marka projelere imza atacağız.

 

Biz bir ekibiz.

Birlikte Başaracağız.

Çünkü;

Biz BİRLİKTE Güçlüyüz.

Saygılarımla

Adil PELİSTER

 

PAYLAŞ